Gat logo small a15aaece82e00d3866964f26a4d88f742c8d63dff9b97ff2a122e2ed02928582
Un film independent produs de GAT Films Transilvania. Billion Star Hotel - un film cu atâtea povești câți spectatori.
Despre
Film
Billion Star Hotel este un film realizat în regia lui Alecs Năstoiu, avându-i în rolurile principale pe Rudy Moca, Nicu Mihoc , Dan Radulescu si Teo Marton. Este reconstituirea dramelor sufletești a trei personaje aparent ciudate – Sica Generalu', Panait Surdu si Arthur Popescu, care se întâlnesc într-un moment zero, într-un tren al vieții. Este o poveste cârpită din povești, spusă cu răbdare de Tata Rudi unui puști “atent” care "înfulecă" povestea și, cu minuțiozitate, ordonează piesele acestui puzzle cu mii și mii de stele pe el.
Rezumat
În fiecare zi, ne este dat următorul exercițiu: să dăm lumii din jurul nostru o turnură. Să zâmbim, să luam totul în glumă, să rădem cu poftă. Sau să ne lăsăm copleșiți de realitate, să fim conștienți de distanța dintre noi și visele noastre, de piedici și de faptul că suntem singuri în tot acest timp. Unii aleg să evadeze, să-și construiască propria lume cu propriile reguli, cu amintiri din basme și dorințe care se împlinesc. Sau poate totul se rezumă la a visa cu ochii deschiși și a umple spațiile goale cu muzică. Totul ține de tine și de felul în care alegi să privești lucrurile: în alb, negru sau în pași de dans. Billion Star Hotel - un film cu atâtea povești cât spectatori.
Video-uri
Bsh mic 04
Fotografii
Bsh mic 03
Actori
Sică Generalu’ NICU MIHOC / Panait Surdu DAN RĂDULESCU / Arthur Popescu THEO MARTON / Tata Rudi RUDOLF MOCA / Sică copil RAUL ŞUTEU / Arthur copil EDUARD DOBRE / Panait copil ERICH LUKAS / Copil tata Rudi DANIEL OVIDIU ION / Fiica Sânzianei GEORGIANA GHERGU / Tata Sică NICOLAE CRISTACHE / Mama Sică ANCA LOGHIN / Tata Panait ION VÂNTU / Cămătarul 1 CIPRIAN MISTREANU / Cămătarul 2 RAREŞ BUDILEANU / Niki Florarul LUCHIAN PANTEA / Barman tren CSABA CIUGULITU / Conductor tren ANDI GHERGHE / Prezentator Scai TV CIPRIAN BELEAN / Judecător 60/70 HORAŢIU COPREANU / MC DJ haloween party - judecător HORAŢIU COPREANU / Poliţist 70 MIRCEA ŞEULEAN / Poliţist Haloween party MIRCEA ŞEULEAN / Poliţist rutier MIRCEA ŞEULEAN / Profesoară franceză ROXANA NEMEŞ / Director Scai TV ALEXANDRA ŢIFREA / Şcolarul francez DRAGOŞ MOLNAR / Muzician stradal VIZI IMRE / Sânziana copil LUISA ANDRA VASU / Şcolariţa 1 BIANCA BIRIŞ / Şcolariţa 2 ALINA OLTEAN / Şcolar bătăuş RADU PAVEL / Mafiot 1 NICOLAE BĂGĂIAN / Mafiot 2 ALEXANDRU FRÂNCEANU / Constantin BOBY VASU / Elena SILVIA EMILIA VASU / Tămăduitoarea Cracovia LILIANA BOGDANIUC / Band Scai TV NYAGAI ISTVAN / Band Scai TV SZASZ CSABA / Cameraman Scai TV GEORGE ANTON / Regizor platou Scai TV CONSTANTIN BARBU / Filip RAUL BĂGĂIAN / Radu ANDREI CHIRAN / Mihnea CRISTIAN IORGA / Rodica SONIA CRĂCIUN / Horaţiu ALIN BURIAN / BOBIŞ SORIN TĂNASIE Tata Horaţiu / IOANA CHEREGI Crupiera casino / LAURA MIHALACHE Vânzătoare proteine - Margareta / SEBASTIAN POPOVICIU Instructor sala de forţă / BENIAMIN DOGAR Miron Bojescu / RADU MUNTEANU Client Arthur / CONSTANTIN BARBU Crocodil haloween party / MIHAI POPA Beţiv haloween paty / RALUCA OLARIU Domnişoara timidă / ANDREEA AJTAI Domnişoara neastâmpărată / Domnişoara profitoare MONICA MAIER / Domnişoara nimfomană CĂTĂLINA ELENA MIHĂILĂ / Domnişoara frustrată ANDREEA MERDARIU / Domnişoara independentă CRISTINA MARIA IUŞAN / Domnişoara romantică ANDREEA COTOI / Domnişoara casnică ANCA GABRIELA ŢIFREA / Domnişoara potrivită Sânziana GEORGIANA GHERGU / Prostituată Sânziana GEORGIANA GHERGU / Franciscanul VASILE MUREŞAN / Ţăranul de pe câmp VASILE MUREŞAN / Preotul ortodox VASILE MUREŞAN / Client casino 1 CĂLIN CĂPUŞAN / Client casino 2 ANDREI ŢUGULEA / Mesean solid LEVENTE ZOLYOMI / Fata din porumb VERONICA BODO / Şef de gară VEKONI ALEXANDRU / Mesean 1 MIHAI CRĂCIUN / Mesean 2 COSTIN GAVAZĂ / Bătrâna din curte FLOAREA SUCIU / Mihai CLAUDIU BANCIU / Oana EMILIA BANCIU / Bebe LUCIAN VICTOR BANCIU / Intervievat VOX 1 BOGDAN RAUŢA / Intervievat VOX 2 MARIUS FRIM / Intervievat VOX 3 LIVIU DASCĂL JR. / Doamna Timoteea Szabo MARIA SZILVESTER / Client prostituată BARNA BOKOR / Mire MARIUS BELEAN / Mireasa GABRIELA MARIA DASCĂL / Mesean nuntă LIVIU DASCĂL SR. / Mesean nunta GHEORGHINA DASCAL / Mesean nuntă DORIN BAD / Mesean nuntă IULIAN BELEAN / Mesean nuntă MARIA BELEAN / Mesean nuntă DANIEL BORŞA / Mesean nuntă ANDREI ŢUGULEA / Poliţist nuntă CORINA FLORESCU / Bancher nuntă ERICH LUKAS SR. / Mecanic nuntă VALER MOLDOVAN / Medic nuntă MIRCEA MUNTEANU / Călugăriţa catolica 1 CORINA DOGARIU / Călugăriţa catolica 2 ADRIANA BLAJ / Călugăriţa catolica 3 SILVANA MIHOC / Călugăriţa catolica 4 CRISTINA CANTEMIR / Călugăriţa catolica 5 DOROTHEA MOLDOVAN / Baiat magazin peruci ALEXANDRU BUCŞAN / Fata petrecăreaţă 1 MARIAN ALEXANDRA / Fata petrecăreaţă 2 ANDREEA SZABO / Fata petrecăreaţă 3 ANA MARIA DAVID / Fata petrecăreaţă 4 ALINA POP / DJ haloween party ADRIAN MATEI / Barman haloween party LIVIU ARDELEAN / Barman haloween party MĂDĂLINA ŢIŢIU / Barman haloween party ERSZEBET BARA / Barman haloween party OTILIA MOISE
Voices
Tata Rudi RUDY MOCA / Reclama 1 SCAI TV MIRELA CAMELIA MOLDOVAN / Reclama 2 SCAI TV RAUL HATEGAN / Mike Gliga Radio SCAI RAUL HATEGAN / Mama Arthur DANA ARDELEAN / Tata Arthur BOBY VASU
În alte roluri
SORANA TIMEA FĂRCAŞ / PATRICIA VAJDA / MARA MARIA DAN / ILINCA VULTUR / ADRIANA AIDA CHETELEŞ / ŞERBAN BLAGA / ADA ARIANA ŞIMON / RENATA BĂLAN / ANDREI MOLDOVAN / DAN LUCIAN NIŢĂ / MARA OLTEAN / ROXANA MARIA SALA / DARIA CHIOREAN / ALIS MORAR / SALAH PETER / DARIA SUCIU / DENIS HILBERT / ANDREI CHIBELEAN / CODRUT FLORIN BOAR / ŞTEFAN NEMEŞ / OCTAVIA BONŢ / MARIA SUTO / RALUCA OLARIU / SANDOR SZABO / ADRIAN URCAN / EVA HALMAGYI / GABRIELA STOICA / ILDIKO DOSZA / ANTONELA HRISCU / DARIUS ŞAMŞUDEAN / IOAN PAUL POP / RAUL MARIAN ŞOŞ / MINODORA BĂLTAŢANU / VASILE FLORIN URCAN / LORANT MOLNAR / OVIDIU SORIN GERMAN / LAURENŢIU CÂMPEAN / ANDREI CRĂCIUN / PAUL CHIOREAN / RAUL POP / ROBERT NIŢĂ/ GABRIEL IONUŢ BELEAN / FLORIN VIOREL POP / CĂLIN POPA / ALEXANDRU PAUL CERNAT / MARINA IONIŢĂ / ARNOLD CSABI / ANDOR KACSO / ALEXANDRU HOTOŞ / GABRIEL MUNTEAN / LEONTIN VASILE SĂLĂGEAN / IMRE EROS / LEONTIN BEJAN / FLORIN IOAN POP / MIRABELA MIRON / GRIGORE PALI/ RAUL PUREAN / SEBASTIAN SUCIU / MARIN CLAUDIU GHIURCA / DANIEL FLOREA / ISTVAN NYAGAI / CSABA SZASZ / SERGIU ANDREI COSTEA / PETRUŢA LUNCA / VIRGINIA COZAC / MARIA FĂGĂRAŞ / VIRGINIA OLAR / MIHAI POGONI / NADIA VARGA / ALEXANDRU GABRIEL VULC / MARIA ŞAI/ DANIEL PURICE / VIORICA PURICE / IONELA MARIA OLAR / ECATERINA COZAC / ECATERINA GHIURCA / IRINA BOGANI / MIHAI BOGANI/ ANA GHIURCA / NICUŞOR MARIN GHIURCA / ŞTEFAN CIRCA / FLORIN GAŞPAR / FLORIN BACALI/ MONICA GAŞPAR / VASILE BOMBI
Cineaști
Producție
Manager productie OVIDIU VASU / Coordonator organizatoric CIPRIAN ALIN BELEAN / Asistent organizatoric CĂLIN CĂPUŞAN / Organizator locaţii ERICH LUKAS / Asistent producţie CORINA DOGARIU / Secretară producţie ADELA BONŢ / Departament juridic SORIN BLAJ / Resurse umane LIVIU DASCĂL JR. / Departament PR RADU BĂLAŞ / Departament marketing RAUL MOLDOVAN / Departament IT SIMION FRICIU / Traducător MIRONA GLIGA
Departament regie
Regizor ALECS NĂSTOIU / Regizor secund RADU MUNTEANU / Asistent regie NICOLAE BĂGĂIAN / Asistent regie MIHAI LOGHIN / Asistent regie ANDREI SERGIU COSTEA / Secretară platou IOANA RĂDULESCU
Departament scenariu
Scenariul ALECS NĂSTOIU
Departament casting
Coordonator casting ALECS NĂSTOIU / Asistent casting ERICH LUKAS / Asistent casting BARBU CONSTANTIN / Asistent casting RAREŞ BUDILEANU / Coordonator departament figuraţie CONSTANTIN BARBU / Coordonator departament aparţii speciale NICOLAE BAGAIAN / Responsabil figuraţie si apariţii speciale UAT Tg. Mureş OANA LEAHU / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Tjobs RALUCA ŞTEFĂNESCU / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Tjobs ORSOLYA CSATLOS / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Tg.Mureş DRAGOŞ FEURDEAN / Responsabil figuratie figuraţie si apariţii speciale Tg.Mureş FRICIU SIMION / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Liceul Unirea Tg Mureş DANIELA BOAR / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Liceul Unirea Tg.Mureş BIANCA BIRIŞ / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Rotaract Tg Mureş ANDI GÂNJ / Responsabil figuraţie si apariţii speciale liceul "Andrei Perşu" Tg. Mureş FLORIN OPROESCU / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Sighişoara ALINA ALDEA / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Sovata ROBERT FABIAN / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Râciu IOAN VASU / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Pogăceaua VIOREL ŞUTEU / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Band ADRIAN RUSU / Responsabil figuraţie si apariţii speciale Gurghiu VASILE DUMBRAVĂ
Departament Imagine
Director de imagine TOMA VELIO / Asistent imagine RAUL HAŢEGAN / Asistent imagine ANDREI ZAIŢIU / Operator camera 1 TOMA VELIO / Şarfeur camera 1 CRISTIAN LUPU / Asistent camera 1 COSTEL NICA / Operator camera 2 BARBU BĂLĂŞOIU / Şarfeur camera 2 COSTEL NICA / Asistent camera 2 RAUL HAŢEGAN / Operator camera 3 RAUL HAŢEGAN / Şarfeur camera 3 ANDREI ZAIŢIU / Operator video asist VALER MOLDOVAN / Download si making off ANDREI ŢUGULEA / Fotograf platou ADRIAN COCO / Gaffer GABRIEL SORA / Electrician ALEXANDRU BUCŞAN / Electrician ALEXE SORIN / Key grip GEORGE ANTON / Maşinist COSOR DANIEL / Nacelă elecric NICOLAE MARIŞ / Nacelă electric Tg. Mureş GICĂ TRANS / Grup electrogen AISE TG.MUREŞ
Departament montaj
Montaj BOGDAN ORCULA / Asistent montaj NIKI GEORGIEV / Regizor ALECS NASTOIU / Regizor secund RADU MUNTEANU / Sudio montaj STUDIO SET
Departament grafică
Colorizare BOGDAN ZELINSCHI / Grafică 2D BOGDAN ZELINSCHI / Grafică SCAI TV DELIA GOZMAN / Desene generice şi capitole BIANCA NICOLESCU / Aimaţie generice şi capitole roADRIAN AGHENIŢEI / Art Director DAMIAN GROVES / Sudio grafică/animaţie STUDIO SET
Departament sunet
Sunetist CRISTIAN TARNOVETCHI / Operator de sunet GHIURI SZEPH TOTH / Operator microfonist MIHAI POPA / Inginer de sunet voice over NORBERT KOVACS / Inginer de sunet voice over GHIURI SZEPH TOTH / Studio înregistrare voice over BIRDMUSIC STUDIO / Studio înregistrare voice over RADIO TG MURES
Departament post-producţie sunet
Editare sunet CRISTIAN TARNOVETCHI / Studio editare sunet ALIEN FILM / Mixaj Sunet FLORENTIN TUDOR / Recording Mixer FLORENTIN TUDOR / Studio mixaj sunet CHIME AUDIO
Departament muzică
Compozitor muzică originală VIZI IMRE / Studio înregistrări muzică 7CATS STUDIO / Master muzică ROMEO BEJAN / Interpret muzical VIZI IMRE / Mix, master, percutii DAN IOAN SECHELI (7CATS STUDIO) / Acordeon, pian, trombon IONUȚ VARTOLAȘ / Voce feminina ALEXANDRA SABRINA VANCI / Interpret muzical NYAGAI ISTVAN / Interpret muzical SZASZ CSABA

"KIND OF GIRL"
MUZICA SI TEXT:VIZI IMRE INREGISTRARE, MIX&MASTER: ROMEO BEJAN

"THE HAPPY MORNING SONG"
MUZICA: VIZI IMRE, KOVÁCS NORBERT TEXT: VIZI IMRE MIX&MASTER: FLORIN SORĂȘAN

"IUBITICA MEA"
MUZICA SI TEXT: VIZI IMRE MIX: VIZI IMRE

"BILLION STAR HOTEL"
MUZICA SI TEXT: VIZI IMRE MIX&MASTER: ROMEO BEJAN

"BEST FRIEND"
MUZICA SI TEXT: VIZI IMRE
INREGISTRARE, MIX&MASTER: DAN IOAN SECHELI

Departament scenografie
Scenograf ANDREA SZELYES / Asistent scenografie MĂDĂLINA MIHOC / Coordonator decoruri CORINA FLORESCU / Recuzită MĂDĂLINA MIHOC / Coordonator tehnic decoruri şi recuzită MARIUS GALFI / Recuziter platou JOSZEF MOLDOVAN / Recuziter IOAN TODORAN / Pictor perete decor "Tata Rudi" LEVENTE HERMAN / Pictor decor VERONICA BODO / Decor special MARIUCA IGNAT / Coordonator construcţii decoruri speciale LEONTIN IUŞAN / Coordonator construcţii decoruri speciale SORIN NEMEŞ / Construcţii decoruri DUERKOP ADLER / Depozit recuzită TEATRU NAŢIONAL TG. MUREŞ
Departament costume
Costume ADRIANA BLAJ / Costume ANDREA SZELYES / Asistent departament costume CORINA FLORESCU / Accesorii costume SILVANA MIHOC / Accesorii costume MĂDĂLINA MIHOC / Accesorii costume SILVIA VASU / Garderobă costume TEATRU NAŢIONAL TG. MUREŞ / Garderobă costume LONDON SHOP TG. MUREŞ
Departament machiaj
Machiaj SILVANA MIHOC / Asistent machiaj MĂDĂLINA MIHOC / Machiaj special IZABELA VARGA
Coordonator locaţii de filmare ŞTEFAN NEMEŞ / Asistent coordonator locaţii CORINA DOGARIU
Responsabili locaţii de filmare
Tg.Mureş Cocoşul De Aur PETRUŢA OLTEAN / Tg.Mureş Sediul Ambient MINODORA TOMA / Râciu - trenul 1940 CRISTIAN RĂSPOPA / Văleni Căminul Cultural PRIMĂRIA POGĂCEAUA / Gurghiu Casa 60 VASILE DUMBRAVĂ / Gurghiu Stradă Exterior PRIMĂRIA GURGHIU / Tg.Mureş Bloc Pandurilor IULIAN BELEAN / Tg. Mureş lângă biserica reformată PRIMĂRIA TG MUREŞ / Band Intersecţie Drăculea ADRIAN RUSU / Autobus 60 IOAN FĂRCAŞ / Tg.Mureş Sediul Cis Gaz SEBASTIAN CĂLUGĂR / Tg.Mureş Hotel Privo ADINA PLOPEANU / Tg.Mureş Liceul "Unirea" TEODORA BOAR / Tg.Mureş Teatru Naţional NICU BĂGĂIAN / Tg.Mureş Palatul Culturii CORINA DOGARIU / Tg. Mureş str. Bolyai PRIMĂRIA TG MUREŞ / Tg.Mureş Complex Weekend PRIMĂRIA TG.MUREŞ / Tg.Mureş Scările Racotzi PRIMĂRIA TG.MUREŞ / Sighişoara Hotel Cavaler CORINA DOGARIU / Sighişoara Cetatea Medievală PRIMĂRIA SIGHIŞOARA / Tg.Mureş Şoseaua De Centură PRIMĂRIA TG MUREŞ / Tg.Mureş Casa Bernadi AQUASERV TG.MUREŞ / Tg. Mureş cetatea medievală PRIMĂRIA TG. MUREŞ / Tg. Mureş casino Colonial PETRU MATEI Tg.Mureş / Umf Sala De Fortă SEBASTIAN POPOVICIU / Tg. Mureş magazin proteine DIANA LADOŞI / Tg.Mureş Parc Dezmembrări BENIAMIN DOGAR / Tg.Mureş London Shop CSILLA DORDEA / Sovata Lacul Ursu BALNEOCLIMATERICA / Tg.Mureş Gradina Zoo HORAŢIU GOREA / Sâncraiul De Mureş Restaurant Darina ALINA LUNG / Tg.Mureş Grand Hotel HUBA SZIKLODI / Râciu Stadion PRIMĂRIA RÂCIU / Teaca Strada Principală PRIMĂRIA TEACA / Teaca Gară VEKONI ALEXANDRU / Tg. Mureş G Caffe BENO SZABOLCS / Tg. Mureş J Bistro OCTAVIAN BANU / Tg Mures Raion electrice MARIA OGNEAN / Tg Mures MR. TONY MIKLOS PALECIAN / Tg Mures CORIMPEX MENAJ AUREL SABAU
Catering
Catering RESTAURANT DONA, RESTAURANT DUBLIN IRISH PUB, RESTAURANT PRIVO, RESTAURANT GRAND, RESTAURANT CĂSUŢA BUNICII, RESTAURANT TROPICAL, RESTAURANT EDEN, RESTAURANT CAVALER, RESTAURANT PENSIUNE GLIGA / Service catering DANIEL BO
Cazare
HOTEL PRIVO TÎRGU MUREŞ, HOTEL GRAND TÎRGU MUREŞ, HOTEL CONCRETE TÎRGU MUREŞ, HOTEL CAVALER SIGHIŞOARA
Medic SILVIA EMILIA VASU / Ambulanţa SMURD MUREŞ
Departament transport
Coordonator transporturi PETRU BOTA / Şofer MIRCEA COVACI / Şofer DORIN BAD / Şofer ADRIAN URCAN / Şofer NELUŢU BOROŞ / Şofer LIVIU DASCĂL SR. / Şofer DANIEL BORŞA / Şofer SUCIU OCTAVIAN
Multumiri
EMILIA VASU, CORINA MARINESCU, SEBASTIAN CĂLUGĂR, DAN MAŞCA, IOAN VASU, ALINA PLOPEANU, SORIN BAICAN, DAN MATEESCU, MIHAI COJANU, ROXANA-MARIA COTRUŞ, BOGDAN ORCULA, BOGDAN JUGUREANU, NIKI GEORGIEV, BOGDAN ZELINSCHI, FLORENTIN TUDOR, BIANCA NICOLESCU, COSTIN RADU, ALEXANDRA PATER, LUCHIAN PANTEA, IOANA CHEREGI, IOANA RĂDULESCU, CARMEN AURORA, LUIYA POPESCU, ANDREEA SYABO, ANDREI ZAIŢIU, RUDZ MOCA, MĂRIUCA IGNAT, IONEL ALBU, LAURENŢIU NASTASA, RAOUL VENŢEL, TOTH PAL SILVIU EUGEN, RADU BĂLAŞ, MIHAI ANIŢEI, OVIDIU MAIOR, JOHANN HERMANN, DL.CALUGAR TEODUL, LEONARD AZAMFIREI, MARINA CIUGUDEAN, VASILE MUREŞAN, IULIAN BELEAN, IOSIF ZOLTAN MARTON, IONUT ŞANDRU, CRISTIAN TOGĂNEL, ADRIAN DASCĂL, EMANOIL VICIU, REMUS BENŢA, MIRCEA BUCUR, ADRIAN BOSA, FAM.DOGAR BENIAMIN, IONEL ANGHEL, MIRCEA TIRNAVEAN, DELIA PETERANDERL, DORIN DOGAR, ALINA STOENESCU, SZASZ MIHALY, BERNAT NYULAS, JAKAB ŞTEFAN, IOAN PIROSKA, GRIGORE DUMA, MIRCEA OLTEAN, LEVENTE FEHER, HORAŢIU NICOLAU, GHEORGHE URCAN, VIOREL ŢIBREA, FLORIN GOMOTIRCEANU, OVIDIU MOLDOVAN, CRISTIAN AVRAM, SORIN NICUŞAN, ALIN BEREŞESCU, CRISTIAN GEORGESCU, CRISTIAN RĂSPOPA, MARIUS MARIAN, IOAN CIOLAN, BOCA CODRUŢA, DRAGOŞ FEURDEAN, SABIN PAŞCAN, IOLANDA CĂTINEAN, COSMIN GHEORGHE TOMA, FEHER LEVENTE, COSTIN IANCU LAUREAN, ŞTEFAN CORFAR, BEREŞESCU ALIN
Finanţatori
Parteneri
Știri
Premii
Trenton Film Festival
Trenton New Jersey, US
30 March 2016
Official Selection
Boomtown Film and Music Festival
Beaumont, Texas, US
Official Selection
FINOW FILM FESTIVAL & SCRIPT CONTEST
Eberswalde, Germany
19-21 February 2016
Official Selection
US Hollywood International Film Festival
Hollywood, United States
December 15, 2015
Winner - Best Foreign Film
Miami Independent Film Festival (October 2015)
Miami, Florida, United States
Winner - Best Feature Film
Los Angeles CineFest
Los Angeles, United States
Winner - Best Feature Film
Hollywood Independent CineFest
Hollywood, USA
November 29, 2015
Winner - Best Feature Film
Accolade Global Film Competition
La Jolla, United States
Award of Excellence: Film Feature
LAIFFA - Los Angeles Film Festival Awards
Los Angeles, United States
Winner - Best feature film (all genres), Winner - Best sound design
Hollywood International Moving Pictures Film Festival
Hollywood Blvd - Los Angeles, United States
December 31, 2015
Award of Recognition: Feature Film
Digitalmation Awards
Winner - Best Drama
Eurofilm Festival
Málaga, Spain
Winner - Best Film, Winner - Best Director, Winner - Best Music
Venice Film Week
Venice, Italy
August 30, 2016
Official Selection
Singapore World International Film Festival
VivoCity, Singapore
February 22, 2016
Selected
Hong Kong World International Film Festival
Kowloon, Hong Kong
January 25, 2016
Selected
IndiEarth XChange 2015
Chennai, India
Selected
Another Independent International Film Festival (AIFF)
Eau Claire, WI, United States
Selected
Los Angeles World International Film Festival
CREST Theatre Los Angeles, US
April 14, 2016
Official Selection
THESSALONIKI AGORA FILM MARKET
THESSALONIKI, GREECE
November 13, 2015
Amsterdam World International Film Festival
ArenA boulevard, 600, 1101, DS Amsterdam Zuid-Oost, Holland
March 19, 2016
Official Selection
Jehlum Short & Long Film Festival
Bangalore, India
Selected
Rome World International Film Festival
The Space Cinema Roma, Via Salvatore Rebecchini, 3, Parco De Medici, 00100 Rome, Italy
April 10, 2016
Selected
Barcelona Planet Film Festival
Barcelona, Spain
Selected
Berlin World International Film Festival
Cinemaxx Potsdamer Platz, Voxstrasse 2, Berlin, Germany
May 20, 2016
Selected
New York City World International Film Festival
New York, US
April 8, 2016
Selected
#TOFF - The Online Film Festival
Selected
Brisbane World International Film Festival
Brisbane, Australia
July 7, 2016
Selected
SILVER DOLLAR FILM FESTIVAL
December 11, 2015
Selected
Vienna World International Film Festival
CINEPLEX Vienna, Austria
April 23, 2016
Selected
Indie Film Festival
Switzerland
Official selection
Toronto World International Film Festival
Toronto Royal Theatre, Toronto, Canada
May 13, 2016
Official Selection
London World International Film Festival
London, UK
June 9, 2016
Selected
Comunicate de presă
Downloads
0